with Brak komentarzy

Ochraniacze są wymagane podczas treningów kumite sportowego oraz na samych zawodach. Maksymalizują one bezpieczeństwo, co w połączeniu z przestrzeganiem zasad walki na punkty czyni sportowe Karate dyscypliną bezpieczną również dla dzieci.


Na rynku jest duży wybór w szerokich przedziałach cenowych. Poniższe zestawienie ofert i linków ma przede wszystkim charakter orientacyjny i nie jest sponsorowane. Jest natomiast subiektywne, oparte na własnych doświadczeniach.


Zestawienie to jest okresowo aktualizowane, lecz zawsze zachęcamy do wyszukiwania i porównywania ofert też na własną rękę.


OCHRANIACZE DO KUMITE SPORTOWEGO

DODATKOWE OCHRANIACZE I AKCESORIA

Rozum - najważniejszy ochraniacz.

Nawet najdroższy, certyfikowany sprzęt nie zapewni 100% bezpieczeństwa. Zawsze miejmy to na uwadze, dla dobra własnego i innych.


Karate jest dyscypliną kontaktową.

Nawet przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa istnieje ryzyko wypadku, urazu, kontuzji. Ochraniacze maksymalizują bezpieczeństwo na treningach. Prawidłowo wykorzystywane, służą latami. Wykorzystujemy je regularnie na treningach, seminariach, zawodach i obozach.


Różne ćwiczenia - różne sprzęty.

Przykładowo, rękawice do kumite sportowego nie nadają się do silnego uderzania w worek. Z kolei rękawice przyrządowe (do uderzania) nie nadają się do sparringów. Inaczej trenujemy do zawodów, inaczej do samoobrony, a jeszcze inaczej dla rekreacji.