Karate dla najmłodszych to przede wszystkim nowe wyzwanie. Ćwiczenia bazujące na elementach Karate i fitnessu, są dostosowane do wieku oraz możliwości najmłodszych karateka. Do grupy przyjmujemy dzieci od 6. roku życia, pod warunkiem odbycia udanego próbnego treningu.

Dla dzieci kontynuujących naukę na treningach pojawia się wiele nowych elementów. Młodzi karateka coraz poważniej podchodzą do nauki Karate, podchodzą do coraz trudniejszych egzaminów na stopnie szkoleniowe, poznają i doskonalą kolejne techniki Karate oraz ich układy, czyli kata. Nabierają coraz większej sprawności fizycznej, rozwijają kondycję, refleks i rozciągnięcie. Poznają też elementy japońskiej kultury, uczą się historii Karate.

Zajęcia trwają 45 minut i mają przystępną formę, oczywiście przy zachowaniu porządku i bezpieczeństwa. Na tych zajęciach dzieci rozwijają koordynację ruchową, zwiększą sprawność fizyczną i poznają podstawy Karate... a dla zainteresowanych czekają dodatkowe grupy, starty na zawodach, a także » obozy.

Karate dla dzieci Warszawa Ursynów Mokotów

SPORT

Rywalizacja sportowa jest ważną częścią treningu. Dzieci pokonują tremę, prezentują swe umiejętności i walczą o medale w dobrej, koleżeńskiej atmosferze.

Karate dla dzieci Warszawa Ursynów Mokotów

ZDROWIE

Ćwiczenia ogólnorozwojowe, kondycyjne i rozciągające wspierają rozwój dziecka, eliminują wady postawy, wzmacniają zdrowie i odporność organizmu.

Karate dla dzieci Warszawa Ursynów Mokotów

SAMOOBRONA

Sztuka walki to nie "bicie się". To mądre unikanie zagrożeń, uważność na codzień oraz nauka o wartości zdrowia i życia.

Karate dla dzieci Warszawa Ursynów Mokotów

GRUPA

Trening w grupie to współpraca, pomaganie sobie nawzajem, szacunek dla wszystkich wokół. To także wspólna pasja, praca nad sobą i dobra zabawa.

Karate dla dzieci Warszawa Ursynów Mokotów

ROZWÓJ

Trening według tradycyjnych zasad zapewnia wszechstronny i równomierny rozwój, również przez kolejne lata, gdy dzieci dorastają.

ETYKA

Karate to nie tylko trening fizyczny. To także nauka zasad moralnych, kodeksu zachowywania się oraz szacunku wobec innych.