Trening Karate to nie tylko samoobrona, czy dyscyplina sportowa. To przede wszystkim wszechstronny rozwój - fizyczny, mentalny, również duchowy i filozoficzny. To także dyscyplina, szacunek, pokora, samodoskonalenie. Karate to Droga, którą karateka podążają przez wiele lat, a często przez całe życie. Karate to również fascynująca japońska kultura, historia, filozofia, inny sposób myślenia. Karate-Dō to nie tylko sztuka walki, to także sztuka życia – dobrego, pełnego, satysfakcjonującego.

Nie uczymy „bicia się”. Karate-do nie służy agresji. Samoobrona, walka uliczna, to zaledwie 10% tego, czego można się uczyć. Trening walki wręcz to tylko pretekst do głębszej refleksji nad wartością zdrowia i życia.

Stwarzamy możliwość studiowania sztuki walki przez całe życie, tak jak sami to robimy i jak robią nasi nauczyciele. Bogactwo techniczne stylu Shitō-Ryū, jego wszechstronność i uniwersalizm, zapewniają materiał do nauki na lata.

Jesteśmy wierni tradycyjnym ideom treningu, ale korzystamy też z nowoczesnych rozwiązań i koncepcji. Robimy wszystko, by nasza nauka Karate była kompleksowa.

Kładziemy nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Na treningach każdy karateka wykonuje ćwiczenia kalisteniczne, pokonuje własne ograniczenia, rozwija siłę, szybkość, sprawność. Zawsze według swoich potrzeb i możliwości, lecz wciąż podnosząc sobie poprzeczkę.

Podstawą poznawania sztuki Karate jest trening kata. Opanowanie danego układu technik, poznanie i udoskonalenie ruchów, zrozumienie koncepcji walki za nim stojącym oraz umiejętność zastosowania tych technik w walce wręcz – to dopiero oznacza postęp. Prawdziwy, dogłębny, wszechstronny. W stylu Shitō-Ryū jest prawie 100 układów kata. Poznanie, zapamiętanie, zrozumienie i udoskonalenie ich wszystkich – to jest ostateczny cel.

O Drodze Karate można pisać w nieskończoność. Najważniejsze, to zacząć trening. Zapraszamy.