Trening Karate to nie tylko dyscyplina sportowa, czy samoobrona. To przede wszystkim wszechstronny rozwój - fizyczny i mentalny. To także kształtowanie samodyscypliny i charakteru. Karate to Droga, którą można podążać przez wiele lat, a nawet całe życie. Karate to również fascynująca japońska kultura, historia, filozofia, inny sposób myślenia. Karate to nie tylko sztuka walki, to także sztuka życia.

Nie uczymy „bicia się”. Karate nie służy agresji. Samoobrona, walka uliczna, to zaledwie 10% tego, czego można się uczyć. Trening walki wręcz to tylko pretekst do głębszej refleksji nad wartością zdrowia i życia.

Stwarzamy możliwość studiowania sztuki walki przez całe życie, tak jak sami to robimy. Bogactwo techniczne i wszechstronność stylu Shitō-ryū zapewniają materiał do nauki na lata. Jesteśmy wierni tradycyjnym ideom treningu, ale korzystamy też z nowoczesnych rozwiązań i koncepcji. Robimy wszystko, by nasza nauka Karate była kompleksowa.

Kładziemy nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Na treningach pokonujemy własne ograniczenia, rozwijamy siłę, szybkość, sprawność. Zawsze według swoich możliwości, ale wciąż podnosząc sobie poprzeczkę.

Podstawą poznawania sztuki Karate jest trening kata. Opanowanie danego układu technik, poznanie i udoskonalenie ruchów, zrozumienie koncepcji oraz umiejętność zastosowania jej w walce wręcz – to dopiero oznacza postęp. W stylu Shitō-ryū jest prawie 100 układów kata. Poznanie, zapamiętanie, zrozumienie i udoskonalenie ich wszystkich – to jest ostateczny cel.

O Drodze Karate można pisać w nieskończoność. Najważniejsze, to zacząć trening. Zapraszamy.