with Brak komentarzy

Kiedyś to było... Na codziennych treningach (na deskach sal gimnastycznych, często z wystającymi drzazgami) ćwiczyło się po prostu w strojach do Karate, które to pieszczotliwie (choć nie bez powodu) nazywaliśmy "szmatami". Strój kupiony za 200 lub 250 złotych uchodził za produkt premium z najwyższej półki... Ochraniacze do sparringów, czy do sportowego kumite kończyły się na prostych, bawełnianych napięstnikach. W Warszawie był jeden specjalistyczny sklep, gdzie się kupowało wszystko co potrzebne. I to było wszystko w temacie.


Dzisiaj (na szczęście)

jest inaczej - mamy sklepy internetowe, produkty z całego świata, a na rynku jest ogromny wybór strojów i akcesoriów rozmaitych producentów, w szerokich przedziałach cenowych. Oprócz samego stroju do Karate, czy specjalistycznych ochraniaczy do kumite, można wyposażyć się w dodatkowe akcesoria treningowe, jak np. obuwie zapobiegające obtarciom i odciskom. Pod strój często zakłada się dodatkowe koszulki treningowe z poliestru, które pomagają m.in. utrzymać temperaturę ciała, a także ochronić strój od potu (szczególnie, że sam strój może kosztować 1000-1500 zł).


Oto nasze zestawienie

ofert i linków, które ma pomóc zorientować się co nieco na rynku, szczególnie początkującym karateka. Zestawienie ma charakter orientacyjny, subiektywny i nie jest przez nikogo sponsorowane :-) Jest ono co jakiś czas aktualizowane, lecz zawsze zachęcamy do wyszukiwania i porównywania ofert również na własną rękę. 


OCHRANIACZE DO KUMITE SPORTOWEGO

DODATKOWE OCHRANIACZE I AKCESORIA

Rozum - najważniejszy ochraniacz.

Nawet najdroższy, certyfikowany sprzęt nie zapewni 100% bezpieczeństwa. Zawsze miejmy to na uwadze, dla dobra własnego i innych.


Karate jest dyscypliną kontaktową.

Nawet przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa istnieje ryzyko wypadku, urazu, kontuzji. Ochraniacze maksymalizują bezpieczeństwo na treningach. Prawidłowo wykorzystywane, służą i chronią przez lata. Ochraniacze są wymagane podczas treningów kumite sportowego oraz na samych zawodach. Maksymalizują one bezpieczeństwo, co w połączeniu z przestrzeganiem zasad walki na punkty czyni sportowe Karate dyscypliną dostępną również dla dzieci.


Różne ćwiczenia - różne sprzęty.

Przykładowo, rękawice do kumite sportowego nie nadają się do silnego uderzania w worek. Z kolei rękawice przyrządowe (do uderzania w worek) nie nadają się do sparringów. Inaczej trenujemy do zawodów, inaczej do samoobrony, a jeszcze inaczej dla rekreacji. Przed zakupem konkretnych ochraniaczy, skonsultuj się z sensei.